“هیچکس” رمانی از مهران زنگنه

Warning: A non-numeric value encountered in /customers/f/e/9/maniha.com/httpd.www/wp-content/plugins/socializer/socializer.php on line 411

hichkas

معرفی کتابی از مهران زنگنه

رمان وزین “هیچکس” نوشته ی مهران زنگنه در ابتدای سال 2013، در هفت فصل و در سیصد صفحه توسط نشر آمازون منتشر شده است. این رمان با زبانی سنجیده، پاک و استادانه، فضایی تاریک و پر از مرز و راز و تصاویری زیبا به کاوش در عمیق ترین مفاهیم بشری چون هویت، قدرت، دین، خشونت و… می پردازد و برهه هایی از تاریخ خشونت بار سرزمین ایران را بازآفرینی کرده و به نقد می کشد.

خوانش این رمان به قدم زدن در برهه ای از تاریک ترین روزهای تاریخ می ماند که سرشارند از سلول، بازجویی، شکنجه، جنایت و تاریکی اما این همه از لذت خوانش نمی کاهد چرا که هنر تنها اکسیری است که می تواند تاریک ترین زشتی ها را به زیبایی بدل کند و “هیچکس” از این منظر بسیار زیبا است.

“هیچکس” به بخشی از ادبیات تبعید تعلق دارد که در ذات خود مبارزه ای است بر علیه پلیدی چرا که عرصه ی حقیقت است و زشتی ها و تاریکی ها را بی هیچ سانسور و ملاحظه ای به مخاطب عرضه می کند؛ خواندن این کتاب را به شما دوست داران ادبیات توصیه می کنیم.