تازه ترین کتاب مریم هوله در مانیها

Warning: A non-numeric value encountered in /customers/f/e/9/maniha.com/httpd.www/wp-content/plugins/socializer/socializer.php on line 411

  با صدای مریم هوله

«خواب چسبناک پروانه در تبعید» عنوان تازه‌ترین کتاب شعر مریم هوله است که برای نخستین بار به صورت یک کتاب گویا منتشر می‌شود. به عبارتی دیگر این کتاب شاید نخستین مجموعه شعری باشد که در اولین نوبت انتشار و در اولین برخورد با مخاطب به صورت یک فایل صدا منتشر می‌شود و این نخستین برخورد، برخوردی شنیداری خواهد بود.

 دلیل این امر شاید نگاه مریم هوله به شیوه‌های خوانش شعر و کاستی‌های رسم الخط شعر فارسی باشد، او که پیش از این نیز در کتاب‌های پیشینش، شیوه‌های گوناگونی را آزموده، اعتقاد دارد که به وجود امکانات تازه‌ی رسم الخط فارسی، هنوز فاصله‌ی میان آنچه شاعر می‌نویسد و آنچه مخاطب می‌خواند، بسیار است.

او پیش از این با ایجاد فاصله میان سطرها و روش‌های دیگر کوشیده ضریب دقت شعر را در انتقال آواها  کلمات به مخاطب، بالا ببرد، اما همچنان بر این تصور است که شنیدن برخی از شعرها، بر خواندنشان برتری دارد، همچنان که در شعرهای دیداری، خواندن…

«خواب چسبناک پروانه در تبعید» کتابی است که تنها یک شعر بسیار بسیار بلند را در خود دارد و به فرمت RAM  به مدت زمان 1:30 دقیقه منتشر می‌شود.

 برای دریافت اين کتاب صوتي روی همین سطر کلیک کنید.

۲۰۰۷۰۳۱۲

ناشر: نشر الکترونیکی مانیها

تمامی حقوق مادی و معنوی اثر برای ناشر محفوظ است.

 

توضیح: متن کتاب «خواب چسبناک پروانه در تبعید» در سایت «دوات»، به همت رضا قاسمی منتشر شده است.